Рўзиқул Бердиев "Шаржа"га қарши ғалабани характер билан изоҳлади
ОЧЛ Элит мусобақасининг сўнгги турида “Насаф” яна бир бор ўз сўзини айтди. Қаршиликлар сафарда “Шаржа”га қарши майдонга тушиб, жуда оғир кечган баҳсда 2:1 ҳисобида зафар қучди. Учрашувдан сўнг жамоа бош мураббийи Рўзиқул Бердиев ўйин тафсилотлари ва ғалабанинг калит нуқталари ҳақида фикр билдирди.
Мутахассиснинг айтишича, “Насаф” биринчи бўлимда жуда яхши ҳаракат қилди, майдонда кучли ва ишончли футбол кўрсатди. Жамоа ўйинни назорат қилди, бир неча бор хавфли ҳужумлар уюштирди ва энг муҳими — кўплаб имкониятлар яратган ҳолда ҳисобни очишга ҳам эришди. Яъни биринчи таймда “Насаф” режаси деярли тўлиқ ишлади.
Иккинчи бўлимда эса саҳна бироз ўзгарди. Бердиев таъкидлаганидек, ташаббус қисман рақиб қўлига ўтди. “Шаржа” босимни оширди, ўйин ритмини тезлаштиришга ҳаракат қилди ва майдондаги кураш янада қаттиқлашди. Аммо шунга қарамасдан, “Насаф” охиригача тартибни йўқотмади, жамоавий интизомни сақлади ва асосий мақсад — ғалабани қўлга киритишга эришди.
— Ассалому алайкум. Биринчи бўлимда жуда яхши ҳаракат қилдик, кучли футбол намойиш этдик. Кўплаб имкониятлар яратдик ва бунинг натижасида ҳисобни очдик. Иккинчи бўлимда ташаббусни бироз рақиб қўлга киритди. Шунга қарамасдан бугунги баҳсда ғалабани қўлга киритдик. Йигитларга ғалаба учун раҳмат, мухлисларимизни эса табриклайман, — дея фикр билдирди Рўзиқул Бердиев.
Ушбу ғалаба “Насаф” учун нафақат турнир жадвалидаги очколар, балки руҳий томондан ҳам муҳим сигнал бўлди. Чунки сафарда, босим остида ва ташаббус қисман рақибга ўтган пайтда ҳам натижани ушлаб қолиш — айнан катта жамоалар белгисидир.
Қаршилик мухлислари учун эса бу кеча яна бир нарсани исботлади: жамоа курашдан қочмайди, вазият оғирлашса ҳам, охиригача ўйиндан чиқмайди. Энди эса Суперлига ўйинларида ҳам шу характер ва шу ишонч давом этиши кутилади.