"כשבדור הקודם הייתי באה לפגישה, תמיד היה ילד שהצביע ושאל אותי איך זה להיות סופרת. היום שואלים רק איך זה להיות מפורסמת. הם לא יודעים כמה להיות מפורסם זה רע"
גלילה רון־פדר-עמית, מהסופרות האהובות והמעוטרות בישראל, כתבה את "הכלה האחרת" - הספר שרצתה לכתוב מגיל 15 • שם היא חוזרת אחורה בזמן, אל השיבה לארץ בסוף המאה ה־19, מנקודת מבטן של הנשים היהודיות שחיו ופעלו באותה תקופה סוערת – אך הודרו מספרי ההיסטוריה